TRÉNINKOVÁ CENTRA MLÁDEŽE 

A když Vás nebo Vaše dítě začne bowling opravdu bavit? Je to sport se vším všudy…

 

Česká bowlingová asociace pečuje o juniorskou bowlingovou základnu po celé republice prostřednictvím tréninkových center mládeže (TCM). V těchto tréninkových centrech dochází ke komplexnímu bowlingovému rozvoji mládeže pod vedením certifikovaných trenérů. Děti zde mají možnost se kolektivně zapojit do sportovního tréninkového procesu, seznámit se se svými vrstevníky, účastnit se následně různých juniorských bowlingových soutěží a především neustále rozvíjet své bowlingové dovednosti. TCM jsou líhní pro juniorskou reprezentaci České republiky, která se pravidelně účastní juniorského Mistrovství Evropy a vozí odtud i cenné kovy. 

TCM ProBowling Hustopeče

Centrum: ProBowling Hustopeče a Bowling Brno

Tréninkové centrum ProBowling v Hustopečích založilo v září 2018 Tréninkové centrum mládeže s myšlenkou maximálně podporovat dětské hráče bowlingu. V současné době trenéři Eva Burianová (ETBF II a USBC bronz) a Ivan Burian (ETBF II a USBC bronz) trénují celkem 14 hodin týdně na dvou centrech, v Hustopečích a Brnu. 

Kontakt: Eva Burianová, tel. 725 734 106

TCM Bowland Olomouc

Centrum: Bowland Bowling Center

Tréninkové centrum při Bowling Academy Olomouc vedené reprezentačním trenérem Janem Spáčilem vybudované ve spolupráci s olympijským centrem ve finském Kuortane. Jeho svěřenci přivezli historicky první cenné kovy z juniorského ME.

Kontakt: Jan Spáčil, tel. 730 892 284

TCM BC Most

Centrum: Benedikt Most

Jedno z nejstarších tréninkových center u nás, z jeho tréninkové líhně vyšel i nejlepší český hráč, Jaroslav Lorenc.

Kontakt: Jan Čepelák, tel. 606 479 538

TCM Xbowling Žižkov

Centrum: Xbowling Strašnice, Žižkov

Xbowling club vznikl v roce 2017 v Praze. TCM se věnuje tréninku dětí všech věkových kategorií, začátečníků i pokročilých. Vychovává také úspěšné juniorské reprezentanty. Velký důraz je dáván na kvalitu tréninků a dobrou herní techniku hráčů.

Kontakt: Jan Macek, tel. 604 596 386 

TCM Bowlingzone Pardubice

Centrum: Bowlingzone Pardubice

Pardubické TCM pod vedením manželů Vondráčkových (Adam ETBF Level III, Linda ETBF LEvel II)  patří k nejambicioznějším TCM u nás, jak o tom vypovídají i mistrovské tituly jejich svěřenců.

Kontakt: Adam Vondráček, tel. 725 828 477 

TCM Radava SC

Centrum: Radava SC Praha

Pražské tréninkové centrum s dlouho tradicí pod vedením jedné z nejzkušenějších trenérek juniorů, Kateřiny Mňačkové.  

Kontakt: Kateřina Mňačková, tel. 777 113 102

TCM Bowlingjunior Plzeň

Centrum: Bowling Lucerna Plzeň

Trénujeme dvakrát týdně na centru Lucerna v Plzni v Masarykově ulici. Zúčastňujeme se všech turnajů a akcí ČBA pro juniory. Naší prioritou je juniorská extraliga, kterou chceme vyhrát nejlépe už v příští sezoně:-). Takže tímto vyzýváme všechny mladé plzeňáky nadšené do bowlingu, aby nás přišli posílit  v našem úsilí.

Kontakt: Václav Vacík, tel. 607 546 283

TCM Bowling Rokycany

Centrum: BB ProfiBowling Rokycany

Chceš-li bowling hrát....začni s námi trénovat :-)

Trénujeme pravidelně každou středu od 16 hodin na herně BB ProfiBowling v Rokycanech,  kde rádi přivítáme nové zájemce. 

Kontakt: Petra Otec Hanzlovská, tel. 602 666 285

TCM Tacl Letohrad

Centrum: Radava SC Ústí nad Orlicí

Odlož mobil nebo herní konzoli a přijď mezi nás. Naučíme tě umění bowlingovému na soutěžní úrovni. Trénujeme každý pátek od 15h nebo ve školním roce od 16h i v podobě kroužku pod DDM Duha Ústí n. Orlicí.  Za TCM Tacl trenéři Jaroslav Morávek (ETBF Level 2) a Tomáš Severa (ETBF Level 1).

Kontakt: Jaroslav Morávek, tel. 603 887 427

TCM Bowling Hluboká

Centrum: Bowling Hluboká nad Vltavou

Mladé tréninkové centrum od září 2018, je nás celkem 22 dětí věkové kategorie od 8 až 15 let. Naše heslo " HLAVNĚ VESELE " přidat se může každý, kdo má rád kolektiv a bowling.Rádi Vás naučíme základy nebo i sportovní bowling.

Kontakt: Jaroslav Vacek, tel. 724 448 554

TCM Jadran Frýdek Místek

Centrum: Jadran Frýdek Místek

Frýdek Místek

Kontakt: Josef Mihulka, tel. 608 747 405

TCM Bowling Blansko

Centrum: Bowling Blansko

TCM Bowling Blansko vzniklo 2019. Věnujeme se dětem všech věkových kategorií. Snažíme se dětem vštípit to, že kromě správné techniky je potřeba i důstojné vystupování při reprezentaci našeho TCM.

Kontakt: Petr Hrazdíra, tel. 603 393 986

TCM BK Xbowling Tišnov

Centrum: Xbowling Tišnov

Od podzimu 2019 rozšířil Bowlingový klub Xbowling Tišnov svou práci o trénink a přípravu juniorů. Dětem se v tréninkovém centru mládeže věnují zkušení hráči a držitelé ETBF Level 1 Lukáš Chytil a Jakub Vlachovič.

Kontakt: Lukáš Chytil, tel. 604 245 270

TCM BC Tábor

Centrum: Bowling Sojčák

Pod vedením zkušeného hráče a trenéra Jiřího Uhlíře hrají v Táboře junioři už od roku 2005. Za tu dobu ziskali mnoho medailí a jiných ocenění z různých regionálních i celostátních soutěží. Někteří dokonce i reprezentovali český bowling na mistrovstvích Evropy. Nové členy rádi uvidíme každé pondělí mezi 14.00 - 16.00 na bowlingu Sojčák v Táboře. Lze samozřejmě individuálně domluvit i jiný termín.

Kontakt: Jiří Uhlíř, tel. 777 599 909

   © 2020 Česká bowlingová asociace, Všechna práva vyhrazena,  Užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupnění článků a fotografií je bez souhlasu ČBA zakázáno.

ČESKÁ BOWLINGOVÁ ASOCIACE

Česká bowlingová asociace (ČBA) sdružuje a eviduje všechny amatérské hráče bowlingu v České republice, bez rozdílu výkonnosti a věku. ČBA zastupuje zájmy České republiky v Evropské bowlingové federaci ETBF a světové bowlingové asociaci World Bowling.

V rámci České kuželkářské a bowlingové federace (organizace zastřešující kuželkový sport v ČR, tedy Českou kuželkářskou asociaci a Českou bowlingovou asociaci) je ČBA také začleněna v České unii sportu.

LogoCBA_bez pozadi.png