© 2016 Česká bowlingová asociace, design by Jaroslav Lorenc & Karel Vopička. Všechna práva vyhrazena,  užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupnění článků a fotografií je bez souhlasu ČBA zakázáno.

ČESKÁ BOWLINGOVÁ ASOCIACE

Česká bowlingová asociace (ČBA) sdružuje a eviduje všechny amatérské hráče bowlingu v České republice, bez rozdílu výkonnosti a věku. ČBA zastupuje zájmy České republiky v Evropské bowlingové federaci ETBF a světové bowlingové asociaci World Bowling.

V rámci České kuželkářské a bowlingové federace (organizace zastřešující kuželkový sport v ČR, tedy Českou kuželkářskou asociaci a Českou bowlingovou asociaci) je ČBA také začleněna v České unii sportu.

V rámci rozvoje pohybových dovedností nejmladší generace nabízí Česká bowlingová asociace zájemcům z řad dětí ve věku od 7 do 18 let možnost vyzkoušet si bowling v rámci místních školních lig . Tyto ligy mohou hrát děti registrované v asociaci zcela zdarma, včetně bezplatného zapůjčení veškerého potřebného vybavení na centrech.

Co nabízíme? Vyzkoušet si náš moderní sport formou která umožňuje skvělé kolektivní zapojení a poměřit své bowlingové síly se školami z okolí v rámci sportovního zápolení a možnost bojovat v celostátním fínále o titul školního mistra České republiky!  Školní bowlingová liga se hraje systémem základních skupin, ve čtyřech hracích dnech v rámci školního roku. Hrají vždy tříčlenná družstva, systémem „každý s každým“ v rámci hracího dne. V propozicích je samozřejmě myšleno i na smíšená družstva či věkové rozdíly mezi jednotlivými hráči. Proto každá hráčka získává 8 bodů na hru k dobru tak, jak tomu je i na jiných juniorských mistrovských a ligových soutěžích. Zároveň jsou určeny věkové handicapy, kde například mezi dětmi narozenými v roce 1999 a 2011 je rozděleno na základě doloženého věku až 45 bodů na hru navíc. První tři týmy z každé skupiny soutěže po skončení základní části obdrží poháry či medaile. Vítězný tým má možnost postoupit do regionálního finálového kola a poté i do celostátního finále ŠBL do bojů o titul školního Mistra České republiky. Každý hrací den organizuje proškolený rozhodčí z řad ČBA.  Navíc před prvním soutěžním hracím dnem proběhne „bowlingová osvěta“. Seznamujeme děti s pravidly, s historií bowlingu, představujeme reprezentanty ČR (s ukázkou jejich hry), připomeneme úspěchy  našich reprezentací v bowlingu, popíšeme systém soutěží a nabídneme možnost se zapojit do TCM. To vše za účasti kvalifikovaných trenérů s evropským certifikátem. Zkrátka přiblížíme vše o sportovním bowlingu a každý účastník bude mít i možnost zahrát si.

 

Jak se zapojit do školní bowlingové ligy?

Zapojení základních a středních škol do Školních bowlingových lig v rámci projektu České bowlingové asociace „Začni hrát…bowling!“ je velmi snadné:

Úplně nejjednodušší způsob jak se dozvědět o projektu co nejvíce aktuálních novinek, je projít si tentoi web, kromě informací o projektu jsou zde také důležité kontakty na koordinátory školní bowlingové ligy. Kontaktujte je mailem nebo telefonicky a oni sami navrhnou a zapojí Vaši školu do příslušné školní bowlingové ligy, najdou vhodné bowlingové centrum a sladí termíny a potřeby školy tak, aby to škole, která má zájem účastnit se projektu, co nejvíce vyhovovalo.

 

Jsi- li žákem školy a máš zájem se do bowlingové ligy sám respektive s kamarády zapojit, kontaktuj svého učitele tělesné výchovy nebo třídního učitele a v případě, že se škola neúčastní školní bowlingové ligy napiš mail na info@czechbowling.cz . Naši koordinátoři najdou vhodné řešení, jak zapojit tvoji školu nebo tvůj tým do projektu školních lig a v případě, že to nebude z nějakého důvodu možné, ale ty máš zájem o bowling a chceš se ho naučit hrát, naleznou pro tebe vhodné bowlingové centrum s bowlingovým kroužkem nebo dokonce Tréninkovým centrem mládeže.Navíc školní bowlingové ligy se mohou zúčastnit i družstva, která nejsou spojena přímo se školou, ale splňují podmínky pro účast dle propozic.

 

Tak neváhejte a zapojte se do úžasného světa bowlingu prostřednictvím tohoto projektu České bowlingové asociace.

ŠKOLNÍ BOWLINGOVÁ LIGA