© 2016 Česká bowlingová asociace, design by Jaroslav Lorenc & Karel Vopička. Všechna práva vyhrazena,  užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupnění článků a fotografií je bez souhlasu ČBA zakázáno.

ČESKÁ BOWLINGOVÁ ASOCIACE

Česká bowlingová asociace (ČBA) sdružuje a eviduje všechny amatérské hráče bowlingu v České republice, bez rozdílu výkonnosti a věku. ČBA zastupuje zájmy České republiky v Evropské bowlingové federaci ETBF a světové bowlingové asociaci World Bowling.

V rámci České kuželkářské a bowlingové federace (organizace zastřešující kuželkový sport v ČR, tedy Českou kuželkářskou asociaci a Českou bowlingovou asociaci) je ČBA také začleněna v České unii sportu.

FINÁLE ŠKOLNÍ BOWLINGOVÉ LIGY 2018/2019 JE ZA NÁMI

 

Celostátní finále letošní  školní ligy, které se konalo 24. června 2019 v Pardubicích  vyhrálo družstvo SMEČKA z Prahy!

 

Od rána bojovalo všech 18 nejlepších školních týmů z celé ČR o titul nejlepšího týmu Školní bowlingové ligy a bylo vidět, jak jsou děti do bowlingu zapálení a jak je to baví. Celé startovní pole bylo rozděleno do tří vyrovnaných skupin a jen 2 nejlepší týmy mohli bojovat o medaile.

 

V první skupině dominoval tým Heyrák A z Olomouce a s nimi do finálové šestky postoupily Diatkovi děti z Prahy.

Ve druhé zvítězil Zelený pruh a do finále je doprovodili Krakeni. A ve skupině poslední byla nejlepší Smečka těsně doprovozena týmem Bee bowlers 1.

 

Ale ani týmy na dalších místech ve skupinách hráli dál o další umístění, aby si bowling do syta užily.

A vyzkoušeli jsme jak dokáží pěkně fandit svým učitelům ve vložené soutěži o nejlepšího bowlingového učitele. A to jak výborně fandily pomohlo třem nejlepším a byli to jen ženy.

 

Nejlepší v této doplňkové soutěži byla Jana Šauerová z Prahy, před Janou Rojíkovou a Lenkou Novotnou.

A pak už šlo do tuhého a všechny děti rozehrály své souboje o konečné umístění a také o medaile a poháry a také o jeden obrovský putovní pohár.

 

Do první trojky postoupila všechna družstva , která vyhrála základní skupiny a rozdala si to barvu cenných kovů.

Zelený pruh prohrál oba své finálové zápasy a „zbylo“ na něj 3. místo a o vítězi se rozhodlo až v úplně posledním zápase finále Školní bowlingové ligy.

 

Smečka si to rozdala s Heyrákem A a až do poslední chvíle to byl napínavý souboj. Bohužel pro družstvo Heyrák A se smutnějším koncem, když jeden jeho hráč se trápil až do konce a obsadilo i tak výborné druhé místo.

Těšíme se na příští rok u dalšího ročníku Školní bowlingové ligy a skvělých dětských soubojů na viděnou !

NOVÝ ROČNÍK ŠKOLNÍ BOWLINGOVÉ LIGY ZAČÍNÁ

 

Nový  ročník celostátní Školní bowlingové ligy startuje, letos s novým hesle: BOWLING PATŘÍ NA OLYMPIÁDU!

Pro rok 2020 se bowling již dostal do užšího výběru nových sportů (pro OH v Tokiu), ale bohužel ani v Tokiu ani v Paříži 2024 jej na programu letních olympijských her ještě neuvidíme. Naše naděje se tak upínají k roku 2028, kdy OH bude hostit Los Angeles v kolébce bowlingu, Spojených státech amerických!