© 2016 Česká bowlingová asociace, design by Jaroslav Lorenc & Karel Vopička. Všechna práva vyhrazena,  užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupnění článků a fotografií je bez souhlasu ČBA zakázáno.

ČESKÁ BOWLINGOVÁ ASOCIACE

Česká bowlingová asociace (ČBA) sdružuje a eviduje všechny amatérské hráče bowlingu v České republice, bez rozdílu výkonnosti a věku. ČBA zastupuje zájmy České republiky v Evropské bowlingové federaci ETBF a světové bowlingové asociaci World Bowling.

V rámci České kuželkářské a bowlingové federace (organizace zastřešující kuželkový sport v ČR, tedy Českou kuželkářskou asociaci a Českou bowlingovou asociaci) je ČBA také začleněna v České unii sportu.

O PROJEKTU

Začni hrát...Bowling! je projekt České bowlingové asociace, který má za cíl představit sportovní bowling dětem a mládeži v naší zemi, umožnit jim získat první zkušenosti s tímto sportem, který se uchází o své místo na programu olympijských her. Dále dětem umožňuje zapojit se do týmových bowlingových soutěží. V rámci projektu získají samotné děti, jejich rodiče, ale i učitelé na základních a středních školách cenné informace a rady, jak se do našeho sportu zapojit, jak trénovat či jakých úspěchů mohou děti dosáhnout.  Součástí projektu je Školní bowlingová liga, atraktivní týmobá dlouhodobá školní soutěž v bowlingu, která probíhá ve vybraných bowlingových centrech na území celé České republiky a je zakončena celostátním finále o titul Mistra České republiky školních týmů. 

Jak hrát bowling? Třeba jen pro radost ze hry…

Bowling je sport doslova pro každého, tedy i pro děti, které již udrží bowlingovou kouli. Bowling není fyzicky náročný, řadí se (na rozdíl od kuželek) spíše mezi sporty technické.  Přesto, nebo právě proto, představuje výbornou příležitost pro děti, které si „svůj“ sport teprve hledají. Bowling je sport, který je založen na přesnosti a opakovatelnosti hodů. Stejně jako v ostatních sportech, lze tyto schopnosti trénovat a neustále je zlepšovat.Pro všechny zájemce o náš sport jsme připravili Miniškolu bowlingu, ve které vám jeden z předních českých hráčů vysvětlí základy správného provedení bowlingového hodu. Miniškola je prezentována formou krátkých ukázkových videí, která jsou doplněna o stručný popis prvků bowlingové techniky. 

Veškeré pořebné vybavení, tedy speciální boty s klouzavou podrážkou i bowlingové koule vhodné pro začátečníky vám bezplatně zapůjčí na každém bowlingovém centru. Vlastní vybvení se hodí nebo je dokonce potřebné až v dalších fázích vašeho sportovního vývoje.

Všechny další potřebné informace naleznete na těchto webových stránkách a stránkách České bowlingové asociace ZDE. Například seznam trenérů či seznam tréninkových center mládeže, ale také výsledkový servis z minulého ročníku Školní bowlingové ligy i výsledky aktuálních soutěží a také Miniškolu bowlingu, která Vám pomůže při seznamování se s bowlingem a prvními hody na dráze. Pokud máte další otázky, neváhejte se zeptat, jsme tu pro vás.