O PROJEKTU

BOWLING JE ZÁBAVA!

ZAČNI HRÁT BOWLING! 

Projekt České bowlingové asociace má za cíl představit sportovní bowling široké veřejnosti, především dětem a mládeži  a také umožnit všem vyzkoušet tento sport, který se uchází o své místo na programu olympijských her.

 

Naší snahou je, aby děti, rodiče i učitelé na základních a středních školách, a vůbec všichni zájemci o bowling dostali všechny informace a rady, jak se do našeho sportu zapojit, jak začít trénovat, účastnit se soutěží  či jakých úspěchů mohou ve sportovním bowlingu dosáhnout.  

Česká bowlingová asociace má vytvořenou ucelenou koncepci vzdělávacích programů a také řadu soutěží zaměřených speciálně na juniorský bowling. Seznamy certifikovaných trenérů, seznamy Tréninkových center mládeže, kontakty na bowlingové herny, to vše naleznete na těchto stránkách. 

Nedílnou součástí projektu je Školní bowlingová liga, atraktivní týmová dlouhodobá školní soutěž v bowlingu, která probíhá ve vybraných bowlingových centrech na území celé České republiky a je zakončena celostátním finále o titul Mistra České republiky školních týmů.

 

JAK HRÁT BOWLING? HLAVNĚ PRO RADOST ZE HRY…

Bowling je sport doslova pro každého, tedy i pro děti, které již udrží bowlingovou kouli. Bowling není fyzicky náročný, řadí se (na rozdíl od kuželek) spíše mezi sporty technické.  Přesto, nebo právě proto, představuje výbornou příležitost pro děti, které si „svůj“ sport teprve hledají. Bowling je sport, který je založen na přesnosti a opakovatelnosti hodů. Stejně jako v ostatních sportech, lze tyto schopnosti trénovat a neustále je zlepšovat.

CO KDYŽ JSEM ÚPLNÝ ZAČÁTEČNÍK?

Pro všechny zájemce o náš sport jsme připravili Miniškolu bowlingu, ve které vám jeden z předních českých hráčů vysvětlí základy správného provedení bowlingového hodu. Miniškola je prezentována formou krátkých ukázkových videí, která jsou doplněna o stručný popis prvků bowlingové techniky. 

Veškeré pořebné vybavení, tedy speciální boty s klouzavou podrážkou i bowlingové koule vhodné pro začátečníky vám bezplatně zapůjčí na každém bowlingovém centru. Vlastní vybvení se hodí nebo je dokonce potřebné až v dalších fázích vašeho sportovního vývoje.

KDE HLEDAT INFORMACE?

Všechny další potřebné informace naleznete na těchto webových stránkách a stránkách České bowlingové asociace ZDE. Například kontakty na trenéry či seznam tréninkových center mládeže, ale také výsledkový servis  Školní bowlingové ligy i výsledky aktuálních soutěží. Pokud máte další otázky, neváhejte se zeptat, jsme tu pro vás.