Rádi Vám pomůžeme již od prvních krůčků! Hlavně se ale nebojte začít. Třeba můžete bowling zkusit sami nebo s kamarády, spolužáky či rodiči podle naší miniškoly. Nebo můžete kontaktovat některého z našich certifikovaných trenérů nebo se pro radu obrátit přímo na představitele Tréninkového centra mládeže z Vašeho města/regionu, jsou tu i pro Vás!

V naší miniškole bowlingu najdete přehledný, jednoduchý a rychlý návod, jak správně začít. Také se dočtete. jaký je základ této hry, kam se máte postavit, jakým způsobem provést rozběh, jak držet kouli i jak provést odhození koule do kuželek. Nebo třeba jak se v bowlingu vlastně počítá skóre...

Součástí miniškoly jsou i  jednotlivá krátká výuková demonstrační videa, na kterých Vás mistr Evropy Jaroslav Lorenc provede úplnými začátky Vaší hry. 

Tak brzy na viděnou na dráze!

ZAČÍNÁME! JAK SPRÁVNĚ HRÁT? 

Základy

Základní pojmy, počítání skóre a principy úspěšné hry

Držení koule

Jak si vybrat nejvhodnější kouli a jak ji správně uchopit do ruky

Postoj a rozběh

Kam se postavit a jak provést rozběh 

Vypuštění koule

Jak správně provést kyvadlo a vypustit kouli z ruky na dráhu

   © 2020 Česká bowlingová asociace, Všechna práva vyhrazena,  Užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupnění článků a fotografií je bez souhlasu ČBA zakázáno.

ČESKÁ BOWLINGOVÁ ASOCIACE

Česká bowlingová asociace (ČBA) sdružuje a eviduje všechny amatérské hráče bowlingu v České republice, bez rozdílu výkonnosti a věku. ČBA zastupuje zájmy České republiky v Evropské bowlingové federaci ETBF a světové bowlingové asociaci World Bowling.

V rámci České kuželkářské a bowlingové federace (organizace zastřešující kuželkový sport v ČR, tedy Českou kuželkářskou asociaci a Českou bowlingovou asociaci) je ČBA také začleněna v České unii sportu.

LogoCBA_bez pozadi.png